Jak rzucić palenie

Jeśli myślisz o tym, żeby rzucić palenie – nie powiem, że dam 100% przepisu jak to zrobić. Może dla mnie było to łatwe, a dla ciebie nie będzie tak, ale to, że czytasz ten tekst, już wiele oznacza dla ciebie. Spróbuję tylko wyjaśnić mój sposób na to jak rzuciłem palenie. Mam nadzieję, że to może ci pomóc.

Najpierw przypomnij sobie, jak zacząłeś palić, jakie było powodem? Kiedy byłeś mały, chciałeś wyglądać na dorosłego? A teraz dorosłeś? Czy jeszcze nie? Jeśli dorosłeś, to już nie musisz wyglądać na dorosłego – już jesteś dorosły? A jeśli już jesteś dorosły – to nie ma powodu, żeby palić? Czy są jeszcze inne powody? Rozumiesz prostą rzecz, nie tylko w kwestii rzucenia palenia lub kontynuowania palenia, musisz podejmować dorosłe decyzje i odpowiadać przed sobą. Najważniejsze to nie robić z siebie bohatera – bohaterowi nie trzeba wyglądać na dorosłego.

Kiedyś Mark Twain powiedział, że nic nie jest łatwiejsze niż rzucić palenie – sam to robił wiele razy.

Oczywiście, to było jakby żartem, ale to prawda. Aby to zrobić, po prostu trzeba to zrobić i koniec! Nie trzeba myśleć, że można rzucić palenie po wizycie u lekarza lub przyjęciu jakiejś magicznej tabletki lub innej metody. Wszystko jest w twojej głowie – nie ma innego miejsca! Wizyta u lekarza lub zakup magicznych tabletek tylko zmniejszy twoje budżet, a budżet lekarza poprawi i będzie gotów pomagać Ci rzucić palenie wiele razy! Będziesz traktowany jak krową dojna – głupią krową dojna.

Wszystko, co jest potrzebne, aby to zrobić, to twoja decyzja, czy tego chcesz czy nie, tylko nie kręcąc tyłkiem – patrzysz sobie w oczy i pytasz siebie. I odpowiadasz tylko sobie. Oczywiście, otrzymujesz pewne wątpliwe przyjemności, a ty sam wiesz, bez lekarza, że to nie poprawia twojego zdrowia, oddychasz trucizną, płacisz za to swoimi pieniędzmi i poprawiasz już dobre warunki życia tych, którzy to produkują.

Hej, hej, palaczku! Masz dosyć tych dymiących przygód? No, no, nie jestem czarodziejem, ale mam dla ciebie magiczną wskazówkę jak rzucić palenie. Czy kiedyś zastanawiałeś się, dlaczego zaczynałeś palić? Może chciałeś wyglądać na dorosłego, ale teraz już jesteś wielkim chłopcem czy dużą dziewczynką! A jeśli jesteś dorosły, to po co ci ten szkodliwy zwyczaj? No właśnie, czas podjąć decyzję!

Wiesz, Mark Twain kiedyś powiedział, że rzucenie palenia jest łatwiejsze niż bułka z masłem – i choć to było żartem, jest w tym ziarno prawdy. Wystarczy po prostu przestać! Nie ma magii w wizytach u lekarza czy magicznych pigułkach. Wszystko dzieje się w twojej głowie! Jeśli zaczynasz myśleć, że możesz rzucić palenie po jednej wizycie u lekarza, powiedzmy, że to jest tak samo realne, jak myśleć, że wylądujesz na księżycu na skrzynce zapałek!

Tak więc, gotowy na wielkie wyzwanie? Zamiast karmić swojego lekarza i producentów papierosów, zacznij karmić swoje zdrowie! Wystarczy spojrzeć sobie prosto w oczy i zadać sobie to jedno, ważne pytanie: czy jestem gotowy rzucić palenie? No więc, jesteś? Odpowiedź masz tylko ty – i nie kręć tyłkiem! Pamiętaj, że bohaterem nie trzeba być, wystarczy być sobą, ale bez tego dymiącego towarzystwa!

Leave a comment